Bojanowo: Wyniki drugiego przetargu na działkę przy ul. Piaskowej
Urząd Miejski w Bojanowie podał do publicznej wiadomości oficjalne wyniki drugiego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości gruntowej. Przetarg, który odbył się 31 marca 2026 roku, zakończył się wyłonieniem nabywcy.
Szczegóły przedmiotu sprzedaży
Przedmiotem przetargu była niezabudowana działka o powierzchni 0,0659 ha (659 m²), oznaczona numerem ewidencyjnym 24/8 w obrębie Bojanowo. Nieruchomość położona jest w kwartale ulic: 17 Stycznia, Piaskowa, ks. Pilawskiego i Gołaszyńskiej. Jak wynika z opisu, działka jest porośnięta trawą i suchymi chwastami.
Kluczową informacją dla potencjalnych inwestorów jest jej przeznaczenie według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z kwietnia 2023 roku, teren znajduje się w jednostce urbanistycznej oznaczonej symbolem 8MN, co oznacza teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
Warunki dostępu i otoczenie
Dostęp do działki zapewnia nowo wydzielona działka nr ew. 24/4 (ul. Kochanowskiego), która pełni funkcję drogi wewnętrznej. Droga ta, objęta planem miejscowym jako teren komunikacji drogowej publicznej – droga dojazdowa, posiada dostęp do gminnej drogi publicznej o nawierzchni asfaltowej, chodnik i oświetlenie uliczne. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się zabudowa mieszkaniowo-usługowa.
Przebieg i wynik procedury
Do udziału w drugim przetargu ustnym nieograniczonym dopuszczono trzy osoby, a jedna została niedopuszczona. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 92 431,00 zł. W wyniku licytacji osiągnięto cenę 98 720,00 zł.
Nabywca nieruchomości zobowiązany jest do zapłaty ceny osiągniętej w przetargu, powiększonej o podatek VAT w wysokości 23%. Ostateczna cena nabycia wynosi więc 121 425,60 zł.
Nowy właściciel
Zgodnie z oficjalną informacją, nabywcą nieruchomości został Krzysztof Smektała. Dokumenty związane z przetargiem, w tym pełna informacja o wynikach, są dostępne w formie PDF na oficjalnej stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy Bojanowo.
Informacja o wynikach przetargu została wywieszona 8 kwietnia 2026 roku i obowiązywała do 16 kwietnia 2026 roku. Procedura została przeprowadzona na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości.
Sprzedaż tego typu nieruchomości przez gminę jest elementem zarządzania mieniem komunalnym i ma na celu racjonalne zagospodarowanie terenów, zgodnie z ustaleniami planistycznymi. Nabycie działki o przeznaczeniu pod zabudowę jednorodzinną w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej infrastruktury stanowi atrakcyjną inwestycję na lokalnym rynku nieruchomości.
Foto: images.pexels.com